Salon Gdynia, ul. Morska 318

#

Godziny otwarcia

pon.-pt. 9:00 - 19:00 sobota 9:00 - 15:00 więcej informacji

Salon Gdańsk, ul. Lubowidzka 42

#

Godziny otwarcia

pon.-pt. 9:00 - 19:00 sobota 9:00 - 15:00 więcej informacji

HATCHBACK

HATCHBACK

HATCHBACK

HATCHBACK

Elektryczne

#

Zespół PSRX Volkswagen Szwecja wygrywa Mistrzostwa Świata FIA

zespół PSRX Volkswagen Szwecja po raz kolejny zdobywa tytuł dla najlepszej drużyny w Mistrzostwach Świata FIA w Rallycrossie (WRX). Zespół, którego barw bronią właściciel i kierowca w jednej osobie – Petter Solberg (N) oraz aktualny mistrz świata w rallycrossie – Johan Kristoffersson (S), zapewnił sobie tytuł w klasyfikacji zespołowej po raz drugi z rzędu już podczas przedostatniej rundy w tym sezonie, która odbyła się w Estering w Niemczech.

Zawodnicy zespołu PSRX Volkswagen Szwecja zdobyli drugi z rzędu tytuł zespołowych mistrzów świata w sposób godny najlepszych kierowców – na torze położonym koło Hamburga Kristoffersson świętował dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie i wywalczył w ten weekend maksymalną liczbę 30 punktów. Po wygraniu półfinału, Szwed zostawił z tyłu rywali również w finale i przekroczył linię mety przed dwoma kierowcami zespołu EKS Audi Sport – Mattiasem Ekströmem (S) i Andreasem Bakkerudem (N).

Sven Smeets, Dyrektor Volkswagen Motorsport, był w Estering i osobiście gratulował kierowcom tytułu w klasyfikacji zespołowej – „Gratulacje dla całego zespołu PSRX Volkswagen Szwecja. Od początku tego projektu w zeszłym roku świętowaliśmy wiele wspaniałych zwycięstw. Tytuły mistrzów świata – takie jak dzisiejszy i ten, który Johan zdobył indywidualnie dwa tygodnie temu w Austin – zawsze są wyjątkowe i nagradzają ciężką pracę, którą wykonał cały zespół oraz potwierdzają znakomite możliwości Polo R Supercars”.

„Niesamowite, zrobiliśmy to kolejny raz” – powiedziała zachwycona szefowa zespołu, Pernilla Solberg. „Jestem niewiarygodnie dumna i wdzięczna za to, co jako zespół osiągnęliśmy razem w tak krótkim czasie. Współpraca naszego zespołu, Volkswagen Motorsport i wreszcie Volkswagen Szwecja nie mogła być lepsza i bardziej udana”.

Zespół PSRX Volkswagen Szwecja pisze historię sukcesu
Zespół PSRX Volkswagen Szwecja jest pierwszym w pięcioletniej historii Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie, który tytuł zespołowego mistrza świata zdobył dwukrotnie. Dwa zwycięstwa Johna Kristofferssona w klasyfikacji kierowców oznaczają, że zespół PSRX Volkswagen Szwecja zgarnął wszystko, co było do zdobycia w latach 2017-2018. Solberg i Kristoffersson za kierownicą 570-konnych Volkswagenów Polo R Supercars w każdej z 23 rund, w których brali udział, awansowali do półfinałów z udziałem dwunastu najszybszych zawodników. Co najmniej jeden z nich zawsze startował również w finale.

Zespół z Torsby w Szwecji ma na koncie 532 punkty i taką przewagę nad zespołem EKS Audi Sport (452 punkty), której nie da się zniwelować podczas ostatniej rundy tego sezonu, która w dniach 24 i 25 listopada odbędzie się w Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki).

PSRX Volkswagen Szwecja w Mistrzostwach Świata FIA Rallycross
Wygrane rundy 18 z 23 (78,3%)
Miejsca na podium 27 z 69 (39,1%)
Wygrane półfinały 28 z 46 (60,9%)
Wygrane finały 18 z 23 (78,3%)
Wygrane wyścigi 155 z 246 (63,1%)